Ласкаво просимо !

logotype

Виявляючи помилки, бережемо людське життя

11.10.2019

Виявлена помилка — це не лише економія коштів, збереження репутації підприємства і довіри клієнта. Це свідчення зрілості нашого колективу і свідомого підходу до роботи. Історії про виявлені помилки завжди приємно розповідати. І їх варто читати. Маєте сумніви — не мовчіть.

Інна Герасимлюк, керівник проектів та програм у сфері матеріального (нематеріального) виробництва

«Піноутворення — це процес з високими вимогами. За допомогою цього процесу виливаються втулки на проводку, які забезпечують водонепроникність салону автомобіля. Втулки повинні повністю відповідати визначеним клієнтом вимогам, мати правильну позицію на проводці. Щоб забезпечити це встановлюють спеціальні модулі біля кожної форми на машині. Це не дає залити втулку неправильною стороною, допомагає працівнику не перекрутити гілку. Але працівник вирішив, що модулі не важливі і замість розгалужень закривав модуль пальцем. Що ж, проводка готова, тільки в авто вона не вмонтується…

Це означає зняття автомобіля з конвеєра у клієнта, виготовлення її знову. Це затрата грошей, часу та втрата репутації. Хотілося, щоб наші працівники розуміли свою відповідальність і контролювали самі себе, адже не просто так встановлюються додаткові засоби для самоперевірки. Обійти систему можна завжди, але чи є в цьому сенсі кого, врешті решт, ми обдурюємо?! Самі себе…»

Марія Теслюк і Тетяна Романюк, комплектувальниці проводів виявили ще одну помилку

«Працівниці чистять проводку та перевіряють її на наявність пошкоджень та дефектів. Важливо, щоб втулки на проводці були добре відшліфовані та не мали ніяких пошкоджень, адже тоді вони пропускатимуть в машину вологу та пил.

Цього разу втулка була встановлена на проводку іншим боком, тобто поставити її в автомобіль було б взагалі неможливо. Завдяки пильності Марії та Тетяни, помилку виправили».

Олена Ковалюк, керівник проектів та програм у сфері матеріального (нематеріального) виробництва

«Помилка, як завжди, сталась просто і банально – працівник несвідомо чи то просто з неуважності неправильно вмонтував проводи у штекер і загвинтив їх. Така, здається, проста річ, людям властиво помилятись. І це не було б так страшно, якби відбувся збій системи, яка повинна виявляти такі помилки. Система працювала в штатному режимі, а помилки не виявила. Продукція з помилками могла потрапити до замовника і не на один завод BMW. Це і в Ляйпціг, і в Борн, і в Оксфорд. Помилка такого рівня могла призвести до відкликання продукції, втрати коштів та репутації підприємства. Працівник відділу якості, який виявив цю помилку і вчасно повідомив про неї дав змогу виправити ситуацію без шкоди замовнику та втрат з боку нашого підприємства. Хочеться окремо пояснити правильні дії з боку працівників. В майбутньому це допоможе нам краще працювати і робити менше помилок. Найголовніше усвідомлювати те, що ти робиш і які наслідки твоєї роботи. Головне, працювати свідомо. Розуміти що найменша помилка не пройде повз нашого вимогливого клієнта. Помилка одного працівника, а наслідки спільні – всієї лінії, всього проекту і заводу в цілому.

Якщо ви маєте хоча б найменший сумнів, чи правильно я виконали свою роботу, якщо навіть закрадається думка, що, можливо, помилилися — будь ласка, повідомте про це майстра на лінії та техніка-інспектора. Це дозволить виправити ситуацію, усунути помилку. Навіть якщо це було вчора і продукт вже в дорозі до замовника або ж вже в замовника. Помилки можуть зменшити шанси команди на успіх в два рази. Не бійтеся звертатися по допомогу — ми команда і маємо підтримувати, контролювати та виправляти один одного. Бо результат і відповідальність у нас спільні».

Володимир Ящук, технік-інспектор, працює на «Кромберг енд Шуберт» 5 років, виявив помилку.

«Люди завжди допускають помилки – це треба розуміти, приймати, але запобігати і виявляти. На щастя, серйозні помилки на нашому виробництві рідкість, але нещодавно трапилася саме така.

Причина, мабуть, в тому, що на робочому місці тоді працював підмінний працівник, який десь не додивився. Стіл EРТ цієї помилки не виявив, хоча, мав би. І якби я не звернув увагу, що з проводкою тоді працювала людина з малим досвідом і детально її не перевірив, то і сам би не виявив помилки.

Якби помилки ми не виявили на заводі, проводка з нею потрапила б до клієнта, де її вмонтували б в авто і вона дала б збій.

Перевіряючи продукцію, ми бережемо людське життя, це дуже зобов’язує бути ретельними».