Ласкаво просимо !

logotype

ВЕЛОДЕНЬ 2019

26.05.2019

VeloKROSCHU стали учасниками наймасштабнішого «Велодня» у Житомирі.

26 травня на майдані С.П. Корольова відбувся традиційний «Велодень», який цього року зібрав понад 3,5 тисяч велолюбителів і продемонстрував що в Житомирі є досить багаточисельна велоспільнота.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У багатьох країнах світу велосипед – звичний вид транспорту, адже він має свої переваги, такі як: мобільність, екологічність та низька ціна. На велосипед сідають змалечку, їздять до школи, потім – до коледжу чи університету.

Є міста, які асоціюються саме із цим транспортним засобом:

 • Амстердам, Нідерланди
 • Копенгаген – Данія
 • Токіо, Японія
 • Дублін, Ірландія
 • Монреаль, Канада
 • Берлін, Німеччина

 

В переважній більшості європейських країн, жителі на велосипедах щодня дістаються свого місця роботи.

Із приходом весни та літа, багато працівників нашого підприємства також активно використовують велосипед.

Але багатьом людям, які сідають на велосипед, здається, що не потрібно особливих знань, навіть є таке порівняння: «Це як їздити на велосипеді».

І це не так!

Згідно Правил дорожнього руху України, велосипедист це перш за все ВОДІЙ і повноцінний учасник дорожнього руху. Велосипедист повинен  розуміти, яким чином відбувається рух на проїзній частині, як не спровокувати небезпечну для себе та інших ситуацію. Потрібно розуміти розмітку, дорожні знаки та вміти розпізнавати потенційно небезпечні ситуації.

Маневри велосипедиста на проїзній частині мають бути передбачуваними й зрозумілими іншими учасниками дорожнього руху.

 1. Ніколи не ведіть телефонних розмов під час руху по проїзній частині. Якщо потрібно відповісти на дзвінок — зупиніться.
 2. Не їздіть по проїзній частині з увімкненим плеєром і в навушниках.
 3. Встановіть дзеркало на шолом/руль. Дзеркало дозволяє оцінити стан трафіку позаду, побачити автомобіль «на хвості» та інші «неприємності», не випускаючи з уваги обстановку попереду. Дзеркало на шоломі краще — через більші можливості огляду.
 4. Проїзджаючи повороти, розвилки й зупинки громадського транспорту, переконайтеся, що ніхто не намагається проскочити ліворуч або праворуч від вас. Перший раз оцініть обстановку за 100 м до повороту, розвилки чи зупинки, другий раз — на відстані, достатній, щоб знизити швидкість до розвилки чи зупинки.
 5. Подавайте зрозумілі іншим сигнали у випадку виникнення невизначеної ситуації.
 6. На перехрестях, зупиняючись на червоне світло, у щільному трафіку намагайтеся проїхати вперед, щоб вас побачили всі водії, які перебувають позаду. Старт синхронно з машиною, водій якої вас не бачить, у скутому автомобілями просторі може призвести до неприємних наслідків.
 7. Рухаючись на зелений, завжди поглядайте у той бік, звідки щойно їхали автомобілі. Можливо, там несеться «порушник», що хоче проскочити перехрестя, або водій, який не помітив червоного сигналу.
 8. Будь-яка перепона на вашому шляху — привід для гальмування, але аж ніяк для різкого маневру. Зустрівши перепону — гальмуйте і проїжджайте її повільно, а не маневруйте по смузі.
 9. Під час проїзду піску, калюж, трамвайних/залізничних колій міцно тримайте кермо — якщо воно буде ходити вільно, ви можете впасти.

Шолом та велорукавички. Травми голови – одні з найскладніших, які можуть трапитися під час аварії. Тому його важливо надягати, щоб убезпечити голову наскільки можливо. Рукавички – також недооцінений елемент одягу, адже здається, що вони потрібні лише проти натирань рук кермом. Насправді ж у більшості падінь велосипедисти намагаються «гальмувати» руками, тому рукавички захищають насамперед від цього.