Ласкаво просимо !

logotype

KROMBERG & SCHUBERT ZHYTOMYR з 2015 до 2020: старт і розвиток, проєкти, індустріалізація та нарощування потужностей

20.02.2020

Із перших вуст від керівника відділу IE Андрія Фаткуліна.

          Хоча офіційне відкриття нашого підприємства відбулося 16 квітня 2016 року, тренувальні проводки ми почали виготовляти з середини 2015 року, їх виробляли на площі, яку ми зараз вже не займаємо.

2015

          Перша виробнича площа знаходилась в іншій частині будівлі, на ній розміщувалось усе разом: склад матеріалів, склад з якого здійснювались відправки, офіси, майстерні столярів, механіків, налагоджувальників — не було ніяких офісів. Стосовно мене, то перше моє відрядження до Житомира відбулося в грудні 2015 року. Мій тодішній керівник, Оксана Ткачук, відрядила мене до Житомира для того, щоб я провів співбесіду з потенційним кандидатом-інженером на посаду в process engineering team. На той момент я вже знав, що працюватиму на проєкті Audi Q2 як координатор. На початку лютого 2015 року ми вже повинні були стартувати з виробництвом Audi Q2 двома лініями: P-module та базова лінія. Коли в подальшому відбувалася індустріалізація проєкту Audi Q2 на площі, яку ми займаємо зараз, саме ці нові лінії на фоні велетенської території здавались просто малесенькими.

          На той час тривали ремонтні роботи. Більша частина виробничої площі була відгороджена плівкою і там працювала важка техніка, тому приміщення не опалювалось. Температура в приміщенні була близько нуля, тому конденсат від пари, яку видихали наші працівники, падав на підлогу і замерзав. Оскільки не було опалення, для порізки перших проводів була сконструйована імпровізована теплиця. З алюмінієвого профілю був зроблений каркас, обтягнений плівкою, а всередині теплиці стояли обігрівачі та перші машини, які різали проводи.

          Для чого була зроблена ця теплиця? Справа у тому, що складне та високоточне обладнання для порізки проводів дуже чутливе до температурного режиму та не могло належним чином функціонувати при невідповідній температурі повітря. У теплиці на той момент стояли дві машини для порізки одиночних проводів і одна машина скручування проводів. Саме так, це був перший відділ порізки проводів, до цього всі проводи ми отримували з Луцька. На той момент все, що було у відділі попередньої підготовки VK — це три регалі, на яких розміщувались всі дроти, одна машина ультразвукового зварювання SСHUNK і два преси. Якщо зараз подивитися на зону VK, то в ній розміщено багато обладнання.

2016

          У кінці січня 2016 року, ще не стартувавши з серією проєкту Audi Q2, на загальних зборах Славік Мельник, який тоді був керівником виробництва, оголосив, що в Житомирі ми виготовлятимемо проводки для автомобіля VW Tiguan. Після оголошення про новий проєкт, ми одразу розпочали його індустріалізацію. А в березні ми вже почали робити перші проводки для motor. Виготовляли ми ці проводки паралельно із заводом «Kromberg & Schubert» у місті Тімішоар (Румунія), і саме в момент офіційного відкриття 16 квітня 2016 року в нас було вже два проєкти VW Tiguan motor та Audi Q2.

          Багато наших працівників з виробництва в той момент їздили на завод в Тімішоар з метою навчання, з румунськими колегами вони виробляли проводки VW Tiguan motor та повертались до Житомира, щоб виготовляти їх тут на місці. Це було зроблено з метою адаптації до виробництва. Дуже багато працівників, які досі працюють на підприємстві, напевно згадують ті часи з ностальгією, адже це були перші відрядження за кордон.

2017-2018

          Листопад та грудень 2017 року ми зустріли у відносному спокої, але ті місяці були переповнені різноманітними чутками відносно майбутнього нашого підприємства.

          Наприкінці січня 2017 року «Kromberg & Schubert Zhytomyr» отримав нагороду «Найкращий проєкт», яким став проєкт Audi Q2. Незважаючи на те, що наше підприємство було ще зовсім молодим,  Житомирський завод став одним із чотирьох заводів KROSCHU у світі, який отримав нагороду в тому році.

У світі KROSCHU наш завод є третім за величиною серед інших підприємств і всі розуміли, що відкривався наш завод не лише для Audi Q2 P-module і бази та VW Tiguan motor. Розглядали варіанти виробництва усього проєкту Audi Q2, також Audi А4 P-module проєкту В9 та виробництво проводки для PORSCHE. Тобто час від часу, неофіційно, ми отримували завдання спланувати розташування ліній на виробництві, за умови, якщо цей проєкт буде в нас.

          7 лютого 2017 року я отримав лист від технічного директора Славоміра Качмарека і в листі було лише два слова – «TOP Secret» та презентація під назвою «Сценарій трансферу проєкту «innenraum» VW Tiguan з Тімішоара в Житомир». Знаючи вимоги пана Качмарека щодо розміщень ліній, я пояснив Ярославу Смоловському, де і як все повинно розміщуватись. Це був початок подорожі довжиною більше, ніж у півтора року, яка тривала до 26 листопада 2018 року та завершилась з випередженням усіх термінів на два місяці.

          Сам трансфер включав у себе переміщення виробництва «innenraum» VW Tiguan головної проводки в місто Житомир. У лютому 2017 року, отримавши завдання, нам потрібно було швидко підготувати лінії, забезпечити обладнанням, підготувати дошки, порізати дроти. До нас приїздили колеги з Румунії, які навчали наших працівників. Перші проводки наш завод почав виготовляти у травні 2018 року і вже листопад ми закінчили з п’ятьма лініями. Перші проводки, які ми виробляли на нашому заводі в Житомирі, відправляли не у Вольфсбурз (Німечина), а на завод в Тімішоар для фінальної перевірки та маркування «Зроблено в Тімішоарі, Румунія». Хоча, фактично вони були вироблені в Житомирі. Нарешті з червня 2018 року, готові серійні проводки ми вже відправляли напряму клієнту. Для нас це був найдовший трансфер.

          У червні 2017 року ми дізнались що «Kromberg & Schubert Zhytomyr» номінований на абсолютно новий проєкт SEAT, який ще на той час не мав назви. Номінація на новий проєкт відбулась якраз в той момент, коли я перебував у Німечині. Ми одразу ж запустили процес індустріалізації, адже КРОШУ раніше ніколи не виготовляв проводки для компанії SEAT. Наприкінці серпня – на початку вересня 2017 року ми почали виготовляти перші проводки muster і серія стартувала у вересні 2018 року, тобто через рік.

          В березні 2018 року «Kromberg & Schubert Zhytomyr» був номінований на виробництво проводок для вантажівок компанії МАN. Усерпні 2018 року KROSCHU також був номінований на проєкт електомобіля компанії Skoda, до речі, фінальної назви моделі автомобіля ще досі немає. В листопаді 2018 року закінчився трансфер проєкту VW Tiguan.

 

2019-2020

          Ну і найважчим та найбільш плідним був 2019 рік. Ми починали рік з інформації про трансфер P-module з Тунісу, адже проводки які до нас надходили звідти, мали великий відсоток браку, що спричиняло додаткові складнощі для нашого заводу.

          В грудні 2019 року Житомир почав виробляти проводки muster проєкту МАN HNMR і на місяць раніше запланованого, вже стартувала серія в невеликій кількості. Дуже важкий проєкт, тому що він не схожий на всі попередні: велика кількість проводів білого кольору та дуже багато зварок. Проєкт МАN HNMR ми робимо як компетент центр, а це означає, що всю документацію розробляє не Румунія чи Словаччина, а Житомир. Ну і, звичайно, старт та індустріалізація проєкту Skoda, серія якого запланована на серпень 2020 року.

Ось така історія успішного розвитку «Kromberg & Schubert Zhytomyr».

З моменту відкриття заводу виготовлено проводок:

Tiguan:

464109 innenraum

969055 motor

SEAT

43256 innenraum

43617 motor

МАN

319 проводок

 Загальний кілометраж відправлених готових проводок на Вольфсбург (Німечина) 1.677.780 км.