Ласкаво просимо !

logotype

2020: рік нових викликів і цікавих проєктів

20.02.2020

Складним і водночас цікавим стане для працівників «Кромберг енд Шуберт Житомир» новий 2020 рік. Поспілкувавшись з технічним директором підприємства Славоміром Качмареком, ми дізналися, у чому полягає складність нових проєктів, хто поповнить лави «крошівців», а хто зможе розраховувати на кар’єрне зростання.

Нові виклики

Проводку для вантажівок та електромобілів виготовлятимуть на заводі «Кромберг енд Шуберт Житомир» у 2020 році. Ці проєкти цілком нові для команди і вкрай відповідальні.

«Проєкт «MAN» – дуже складний, бо виробничий процес є цілком новим для нас. У цьому проєкті впроваджено всі інновації, новинки. Для «Кромберг енд Шуберт Житомир» це новий виклик, новий «челендж». Перед нами стоїть немале завдання: зробити кількість в термін і якість в термін. Чому? Бо клієнт замовляє специфічну кабельну мережу за короткий термін. Що це означає? Що маємо маленьку кількість замовлень у першій половині року. І в другій половині року стартуємо з більшої кількості продукції на день. Це буде дуже нелегке завдання. Для нас Volkswagen MAN – це дуже важливий клієнт. Йдеться про виробництво вантажівок, а фури ми ще ніколи не робили. Маємо можливість зробити щось нове. Це може бути кроком в майбутнє і шансом отримання номінації для нових проєктів виробництва фур. Це дуже важливий пункт.

Другий важливий виклик чекає на нас у вересні, коли маємо старт нового проєкту Skoda. Це виробництво електромобілів. Там немає двигуна, а тільки батарея і все. Кабельна мережа складна, не маленька. Це також новий клієнт для нас, для нашої компанії тут, у Житомирі. Ми того клієнта не знаємо, не маємо досвіду співпраці з ним. Але я сподіваюсь, що все буде добре і закінчиться позитивним результатом. Цей досвід також дозволить нам в майбутньому робити кабельні мережі для електрокарів», – зазначає Славомір Качмарек.

На кого чекає кар’єрне зростання?

За словами директора завдяки новим проєктам «Кромберг енд Шуберт Житомир» планує залучити ще тисячу працівників, тож досвідчені «крошівці» зможуть розраховувати на підвищення.

«На складні проєкти ми залучимо досвідчених фахівців. Зокрема, з діючих проєктів візьмемо людей, які працюють у нас 3-4 роки, а на старі проєкти, залучимо нових працівників. Очевидно, що досвідчені працівники, які прагнуть розвиватися, прийшовши на новий проєкт, мають можливості отримати посаду майстра або керівника зміни, чи то з боку виробництва, чи то з боку якості. Можливості перед ними», – говорить технічний директор.

Кадри вирішують все

На підприємстві вважають, що проблеми із залученням такої великої кількості працівників не виникатиме. Тут чекають вмотивованих людей, які незалежно від рівня освіти, налаштовані на продуктивну роботу.

«Я не чекаю на людей спеціально із вищою освітою, зі званням доктора, магістра, інженера. Я чекаю на людей, які хочуть працювати, хочуть розвиватися і мають можливості у нас. Всі мають можливості. У нас є багато людей, які прийшли, скажімо, з колгоспу, і сьогодні зробили дуже серйозну кар’єру, мають дуже серйозну відповідальність щодо виробництва, якості, в індустрії інженерії. У нас нема такого, що ви після університету і ви одразу маєте своє робоче місце. Такого немає. Кожен має можливість показати, що він може. Як хочеш розвиватися і працювати, то, будь ласка, покажи, що можеш. Усе залежить від тебе», – пояснює Славомір Качмарек і додає, що людям, які прагнуть стати працівниками заводу, варто налаштуватися на командну, злагоджену роботу.

«Кромберг енд Шуберт» – це командна робота. Якщо хтось не навчений праці в команді, то тут немає що робити. Тут нема такого, що хтось працює на себе і скаже «моя хата скраю». Всі ми працюємо на спільний позитивний результат. Чому позитивний? Бо за позитивний результат наші люди отримують 13-ту зарплату. Сьогодні я не знаю, де в Житомирі чи в Україні, або на яких підприємствах її роздають. У нас є! Кожен, хто хоче отримати 13-ту зарплату, мусить дотримуватися цілей і робити все, щоб ті цілі були зроблені», – наголошує технічний директор.

Вимоги до якості та безпеки

Безпека на «Кромберг енд Шуберт» – понад усе. Кожен, хто працює над виготовленням автомобільної проводки, мусить усвідомлювати відповідальність за здоров’я, а подекуди і життя людей, які у майбутньому користуватимуться транспортом.

«Ми не допускаємо до роботи алкоголіків, не допускаємо наркоманів, не допускаємо людей, які мають проблеми із зором, які не розрізняють кольорів. Чому? Через те, що через байдужість чи неуважність працівника, який неналежно виконав роботу, в автомобілі не спрацює подушка безпеки, або раптово світло вимкнеться. Все має бути зроблено бездоганно. Не дай Боже, станеться аварія, буде проблема через наше підприємство «Кромберг енд Шуберт», яке гарантує клієнту 100% якісну проводку. У нас будуть страшні проблеми», – зазначає Славомір Качмарек.

Будь-яку проблему на підприємстві можна вирішити за допомогою навчання і роз’яснень, втім є причини, через які працівника гарантовано звільнять: поява на робочому місці у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або крадіжки.

«Ми не можемо контролювати 5 тисяч людей на алкоголь. Скажімо, чи пили вони вчора, чи не пили. Це вже робота відділу охорони, відділу виробництва. Але з такою проблемою ми зустрічаємось дуже часто, особливо в період свят. У Житомирі в порівнянні з Луцьком, є більша проблема з наркоманами. В Луцьку маємо не так багато наркоманів, як тут в Житомирі», – розповідає технічний директор.

Автоматизація процесів

Щоб мінімізувати людський фактор власники заводів та фабрик вкладають гроші в автоматизацію і роботизацію. Адже робот може працювати цілодобово і у вихідні, не помиляється через втому, тощо. Завдяки автоматизації на заводі «Кромберг енд Шуберт» планують оптимізувати деякі процеси, втім повністю відмовитись від людської праці не вийде.

«Це нереально. Точно частина праці, яка зараз виконується через людський фактор, буде автоматизована. Але ми не в змозі повністю автоматизувати виробництво нашої продукції. Це нереально. Очевидно, в нас є багато настільки простих процесів, що вони самі просять автоматизації. Зокрема, рух матеріалу, логістика на складі. Я сам собі ставлю питання: чому ми до цього часу нічого не зробили, щоб ті процеси автоматизувати? Ми б могли витрачати менше часу на процеси, де людина може зробити помилку, і завдяки автоматизації мати досконалий якісний продукт.

Ми будемо йти у напрямку оптимізації робочих місць в процесах, де можна замінити працю людини, але це від 15 до 20% процесів, які ми виконуємо на заводі», – резюмує Славомір Качмарек.